Brno

Informační centrum FRAUS

Adresa:

Masarykova základní škola a Mateřská škola Brno, Zemědělská 29
Zemědělská 173/29
61300  Brno

e-mail: cardova@fraus.cz

Otevírací doba:

úterý: 14:00–16:00

Aktuálně:

Na 2.pololetí jsme pro vás připravili zajímavé semináře, víkendové pobyty a konference. Více informací naleznete zde.

Připravujete žádost o finanční podporu z výzev na šablony pro MŠ a ZŠ? Budete volit šablony zaměřené na DVPP? Rádi vám poradíme, jak vybrat nejvhodnější šablony, a připravíme pro váš pedagogický sbor vzdělávací programy na míru. Informace k dispozici -  https://seminare.fraus.cz/

 

 Fred 

  • Vyzkoušejte učitelskou licenci Flexibooks, která umožňuje využívat elektronické učebnice, pracovní sešity či příručky pro učitele při práci na tabuli, počítači i tabletu. Více informací na http://flexibooks.cz/

Proběhlo:

Dne 3.2.2017 se uskutečnil celodenní seminář Genetická metoda od A do Z, který se setkal s velkým zájmem z řad učitelů. Děkujeme všem, které jsme na semináři mohli uvítat a předat co nejvíce informací k této metodě čtení a psaní. Hodnocení semináře bylo velmi dobré, učitelé si chválili školení po všech stránkách. Velký dík patří samozřejmě paní lektorce Mgr. Lence Syrové.

Dne 15.11.2016 jsme pro učitele připravili otevřenou hodinu matematiky ve 2.třídě ZŠ Dubňany, lektorkami byly paní učitelky Mgr. Martina Bábíčková a Mgr. Marie Roubíková.

Dne 3.11.2016 se uskutečnil v informačním centru zajímavý seminář paní Niny Rutové -  Dílna čtení.

V listopadu 2016 se uskutečnily v Brně 2 semináře k dopravní výchově pro učitele 2.stupně. Akce byla pořádána ve spolupráci s BESIPem. Proškoleni byli jak učitelé ZŠ, tak vedoucí dopravních hřišť a policisté.

 

Dne 5.11.2016 se uskutečnila v IC Brno konference pro učitele 1.stupně, které se zúčastnilo přes 100 učitelů z celé ČR. K dispozici bylo 15 odborných seminářů napříč všemi předměty. V rámci konference se uskutečnil i prodej učebnic a učebních materiálů, prezentace vzdělávacího portálu Fred a prezentace elektronických učebnic flexibooks. Konference se setkala s velkým ohlasem u učitelů. Těšíme se na další ročník této tradiční akce.

 27.9.2016 se v IC  uskutečnil seminář Komunikační a slohová výchova pod vedení PhDr. Gabriely Babušové, spoluautorky učebnic češtiny pro 1.stupeň. Seminář se setkal s velkým zájmem, učitelé si odnesli ze semináře mnoho nápadů a tipů do výuky.

V minulém školním roce se uskutečnilo v informačním centru množství seminářů, které byly zaměřeny na čtenářskou i matematickou gramotnost, na genetickou metodu výuky čtení a psaní, na metodu výuky CLIL a další vzdělávací semináře. Také tradiční podzimní konference pro učitele 1.stupně byla velmi dobře hodnocena. Děkujeme vám za přízeň a těšíme se na dalších akcích Nakladatelství Fraus na viděnou.

 

Kontaktní osoby:

Mgr. Libuše Cardová

Mgr. Libuše Cardová

Odborná konzultantka

Tel.:
602 271 832
E-mail:
cardova@fraus.cz
Mgr. Pavel Dašek

Mgr. Pavel Dašek

Konzultant IC